top of page

AYBÜ FTR KULÜBÜ SİTESİ YAYINDA!

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kulübü öğrencileri eğlenceli etkinliklerin yer aldığı , “Sutura” dergisi ve önemli duyurulardan haberdar olmanızı sağlayacak bir platform ile sizlerle...  Kulüp ve bölüm hakkında bilgi sahibi, geçmişte yapılmış ve gelecekte yapılacak faaliyetler hakkında fikir sahibi olmak için siteye üye olmalısınız.

Image by John Schnobrich

SUTURA DERGİSİ İLK SAYISI YAYINLANDI!

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kulübü öğrencileri ‘’SUTURA’’ adlı derginin ilk sayısı yayınlandı. İlk sayıda temel olarak omurga sağlığı, duruş bozuklukları, duruş bozukluklarının psikolojik etkileri, insan vücudu ve matematik, iklim krizi gibi başlıklara yer verildi.  

1.jpg

‘’SPİNAMOT’’ SKOLYOZ İÇİN YERLİ FİZİK TEDAVİ CİHAZI

      Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde faaliyet gösteren  "Spinamot" adlı cihazla skolyoz hastaları fizyoterapistler tarafından daha fonksiyonel bir şekilde tedavi alabilecekler. Mekanik düzenek ve yazılım destekli görsel yönlendirme sistemi parçalarından oluşan Spinamot sayesinde omurganın üç boyutlu tedavisinde istenilen seviyede kuvvet uygulanabilirken hastalar da egzersizlerini doğru ve etkin bir şekilde yapabiliyor.

thumbs_b_c_ee89a812ca6668f6b63efc50ed9cf
Haberler ve Yeni Gelişmeler: Haberler ve Yeni Gelişmeler

HABERLER VE YENİ GELİŞMELER

bottom of page