top of page
group%20of%20people%20waving%20their%20h

SIKÇA SORULAN SORULAR

SSS

AYBÜ FTR KULÜBÜ AMAÇLARI NELERDİR?

KULÜBÜN YAPACAĞI ETKİNLİKLERDE İŞLEYİŞ NASIL OLUYOR?

KULÜP ORGANLARI NELERDİR?

AYBÜ FTR KULÜBÜNÜN ETKİNLİK TARİH VE PROGRAMINI NASIL TAKİP EDEBİLİRİM?

AYBÜ FTR KULÜBÜ KİMDİR?

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü öğrencilerinin kurduğu bir öğrenci kulübüdür. Ayrıntılı bilgiler için lütfen buraya tıklayınız.

AYBÜ FTR KULÜBÜ NE ZAMAN KURULDU?

Kulübümüz 2017 yılından beri faaliyetlerini sürdürmektedir.

AYBÜ FTR Kulübü; öğrencilerin sosyal, kültürel, bilimsel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle kişilik gelişimlerini desteklemek; toplumsal bilinci oluşturmak, boş zamanları değerlendirmek ve  dinlenmelerini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Kulübümüz  aynı zamanda öğrencilerin akademik gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca bilgi, yetenek ve ilgileri ölçüsünde kişisel potansiyellerini geliştirmelerini, takım çalışmasının önemini kavramayı ve özgüveni yüksek sorumluluk sahibi bireylerin yetişmelerini sağlar.

AYBÜ FTR Kulübü; kulüp akademik danışmanı, yönetim kurulu, denetim kurulu ve aktif üyelerden oluşmaktadır.

Yönetim kurulu yapacağı etkinlikler için kulüp akademik danışmanının bilgisi dâhilinde, başkanın yazılı başvurusu ile SKS Daire Başkanlığı'na başvurur ve rektörlük onayını alır. Gerekli duyuru ve hazırlıkların tamamlanmasıyla etkinlikler gerçekleşir.

Kulüp etkinliklerimizi sosyal medya hesaplarımızdan, whatsapp gruplarımızdan veya EventYBU sisteminden takip edebilirsiniz.

AYBÜ FTR KULÜBÜNE ÜYE OLMAK ÜCRETLİ MİDİR?

AYBÜ FTR Kulübü'ne üye olmak için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

AYBÜ FTR KULÜBÜNE NASIL ÜYE OLABİLİRİM?

Kulübümüze üye olmak için EventYBU sistemine giriş yaparak katılma isteği göndermeniz yeterlidir. Ayrıntılı kayıt aşamaları için lütfen buraya tıklayınız.

EVENT YBU NEDİR?

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi bünyesinde yer alan öğrenci kulüplerinin, akademik birimlerin, etkinlik bilgilerinin yer aldığı ve tüm kulüp etkinliklerinin onayının alındığı bir sistemdir.

BİRDEN FAZLA KULÜBE ÜYE OLABİLİR MİYİM?

Evet, birden fazla kulübe üye olunabilir. Bir sınırlama yoktur.

AYBÜ FTR KULÜBÜ SİTESİNE NEDEN ÜYE OLMALIYIM?

Kulübümüz bünyesinde gerçekleşen etkinliklerden haberdar olmak, etkinliklere katılmak, çalışmalarımızda aktif rol almak, fikirlerinizi paylaşmak, dergi ve blog yazarlarımız arasında yer almak için üye olabilirsiniz.

AYBÜ FTR KULÜBÜ SİTESİNE NASIL ÜYE OLABİLİRİM?

Sitemize üye olmak için “Üye Kaydı” aşamalarını tamamlamanız yeterli olacaktır. Üye kayıt formuna ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

Etkinliklerin kayıt işlemleri ve etkinlik linkleri internet sitemiz üzerinden sizinle paylaşılacağı için üye olmanız gerekmektedir.

OKULUNUZ ÖĞRENCİSİ DEĞİLİM. İLGİMİ ÇEKTİĞİ İÇİN ETKİNLİKLERİNİZE KATILMAK İSTİYORUM, MÜMKÜN MÜDÜR?

Evet. Okulumuz öğrencisi olmasanız bile etkinliklerimize katılabilirsiniz. Sitemize üye olmanız yeterli olacaktır.

KULÜBÜN İNTERNET SİTESİNE ÜYE OLMADAN, ETKİNLİKLERE KATILIM SAĞLAYABİLİR MİYİM?

SUTURA DERGİSİ SADECE FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON ALANINDA OLUŞTURULMUŞ BİR DERGİ MİDİR?

SUTURA DERGİSİ NEDİR?

Sutura Dergisi, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kulübü tarafından yayımlanmış dijital bir dergidir. İlk sayısı 3 Mart 2021 tarihinde yayımlanmıştır. Yılda üç sayı çıkarılması hedeflenmektedir.

Hayır. Fizyoterapi ve rehabilitasyon alanını insanlara tanıtmanın, sağlığımızda bu alanın önemini ve yerini anlatmanın yanı sıra yazar ekibimizin değindiği ilgi çekici konularla birlikte her sayıda  yer alan birçok öğrenci kulübünün katılımlarıyla bu konuların farklı pencerelerden incelendiği bir dergidir. Bu nedenlere bağlı olarak halka hitap eden, dili anlaşılır ve herkesin kendinden bir şeyler bularak, keyif alabileceği ve bilgilenebileceği bir dergidir.

AYBÜ FTR KULÜBÜ İLETİŞİM BİLGİLERİ NELERDİR?

KULÜP İNTERNET SİTESİNDEN DERGİYİ OKUYABİLECEK MİYİM?

Evet. İnternet sitemiz üzerinden dergimizi okuyabilirsiniz. Dergiye ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

AYBÜ FTR Kulübüne sosyal medya hesaplarından ya da mail adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı bilgilere ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

Instagram: ybuftrkulubu

Twitter: ybuftrkulubu

E-posta: ybuftrkulubu16@gmail.com

bottom of page